Team NeT™
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Team NeT™

Team NeT Forum
 
AcasaGalerieUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 LEFT 4 DEAD

In jos 
AutorMesaj
niNNu
Administrator
Administrator
niNNu


Number of posts : 283
Age : 29
Localizare : Baia Mare
Registration date : 23/05/2008

LEFT 4 DEAD Empty
MesajSubiect: LEFT 4 DEAD   LEFT 4 DEAD Icon_minitimeSam Oct 18, 2008 3:51 pm

Poți să stai și să împuști în stânga și-n dreapta, dar până când? Ai putea să fugi, dar până unde? Vor fi mereu lângă tine. Dar trebuie să încerci să supraviețuiești. Left 4 Dead se preconizează a fi cel mai reușit joc cu mâncători de creiere (sau ce mai mănâncă zombie în ziua de azi). Deși lansare jocului va întârzia cu vreo 2 săptămâni, cred c-o să merite așteptarea. Pentru că Turtle Rock Studios și Valvefac treabă bună.

Zombie noștri dragi aleargă ca nebunii și se cațără pe garduri nemaipomenit de repede. Și asta personal îmi place. Crește feeling-ul și e bine că nu mai sunt așa de înceți ca strămoșii lor. Că până te ataca unul aveai timp de-o cafea și de-o țigară. Și mai apare și un fel de Hulk, numai că asta e ciudat rău. Cel mai mult mi-a plăcut faza în care smulgea bucăți din asfalt și arunca cu ele spre adversari.

Valve pune la bătaie 10 milioane de dolari pentru o campanie publicitară ce va promova FPS-ul Left 4 Dead. Promovarea va fi facută prin toate mijloacele media posibile, de la reclame TV pâna la postere pe autobuze, pe cladiri, în stații de metrou etc.Orașe ca New York, Chicago, Boston, Seattle, Los Angeles și San Francisco vor fi pline de reclame.

Gabe Newell, managing director Valve: "People had really strong reactions to Left 4 Dead when we started showing it.Our pre-orders are running 60 percent ahead of Orange Box. This in combination with the fact that it is a new IP made us think that an extensive marketing program made a lot of sense."

Aproape jumătate din banii investiți vor fi folosiți pentru reclamele TV, Valve reușind să obțină spoturi de 30 de secunde la ore de mare audiență. Spoturile vor combina umorul cu horror-ul și vor fi transmiseîn perioada 9-28 noiembrie pe cele mai importante canale de televiziune americane (ABC, ESPN, Fox, MTV, Comedy Central etc)

Jocul va fi lansat pe 17 noiembrie pe Xbox 360 și PC.

Valve ar trebui să aibă grijă cu aceste reclame, pentru că și Take Two a promovat GTA IV prin aceleași metode și a cam avut de suferit. Dar jocul s-a vândut ca pâinea caldă.

Gata că am vorbit destul. Enjoy the video .

Site oficial: http://www.l4d.com/
Sursa articol: www.level.ro
Sus In jos
https://cs-net.all-up.com
 
LEFT 4 DEAD
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Team NeT™ :: Community NeT™ :: New-
Mergi direct la: